Przypominamy ostatni NASZ WYWIAD ze śp. prof. Wandą Półtawską. “Cała kultura Europy jest w fatalnej kondycji. 50 lat komunizmu zrobiło swoje”.

autor: wPolityce.pl

Teraz ludzie nie wierzą ani w niebo, ani w piekło, ani w człowieka. Dlatego trzeba przywrócić naukę Karola Wojtyły, który mówił, że jesteś dla siebie terenem działania – mówiła prof. Wanda Półtawska w ostatniej rozmowie dla tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl, który w 2020 roku przeprowadziła Marzena Nykiel. Prof. Wanda Półtawska zmarła dziś w nocy. 2 listopada obchodziłaby swoje 102. urodziny. Była lekarzem psychiatrą, przyjaciółką i współpracowniczką św. Jana Pawła II, Damą Orderu Orła Białego, bezkompromisową obrończynią życia. Podczas II wojny światowej padła ofiarą eksperymentów medycznych w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Ravensbrück.

komentarze zostały wyłączone