Zopowy – 03.05.2026 r.

1. W piątą niedzielę Wielkanocy przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość

    Pierwszej komunii świętej. Gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się

    słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni darami Bożymi, pragniemy

    kolejny tydzień dawać czytelne świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. We wtorek na godz.16.00 zapraszamy na spotkanie dzieci, które przeżywać będą

    Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami.

3. W pierwszy czwartek maja pragniemy modlić się za kapłanów i o powołania do służby

    Bożej w Kościele.

    – godz.16.30: Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji

                          powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. W piątek w uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona

    Polski pragniemy prosić Opatrzność Bożą, aby kolejne pokolenia Polaków żyły w pokoju,

    a także w intencji Ojca Świętego Leona XIV w 1 rocznicę wyboru. Zapraszamy na Mszę

    Świętą do Zubrzyc.

5. W sobotę odwiedziny chorych, których proszę zgłosić.

6. W kolejnych dniach majowych pragniemy gromadzić się na nabożeństwach majowych.

    W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy

    prosić o Jej wstawiennictwo.

7. W przyszłą niedzielę dzieci przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej

    Pragniemy otoczyć dzieci i ich rodziny modlitwą.

    Nasze ofiary będą przeznaczone na bieżące potrzeby kościoła i parafii, a przed

    kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.

8. Z prasy: Gość Niedzielny.

9. Podziękowanie: za ofiary złożone na Seminarium i instytucje diecezjalne,

    – do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. dzieci obchodzących rocznicę

      Pierwszej Komunii Świętej.

    Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.

10. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym

      kościele była zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

     Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

     Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest

     na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

   „Mój syn mawiał, że zamiast uskarżać się na swój los, powinniśmy

pamiętać o tych, którym wiedzie się znacznie gorzej, przede wszystkim

o męczennikach, którzy dali świadectwo wiarą i uczynkiem, stając się

                                                 <żywą Ewangelią>”.

                                                                                            mama o swoim synu św. Carlo

                                                     Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone