1. W piątą niedzielę Wielkanocy przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość
Pierwszej komunii świętej. Gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się
słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni darami Bożymi, pragniemy
kolejny tydzień dawać czytelne świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
2. We wtorek na godz.16.00 zapraszamy na spotkanie dzieci, które przeżywać będą
Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami.
3. W pierwszy czwartek maja pragniemy modlić się za kapłanów i o powołania do służby
Bożej w Kościele.
– godz.16.30: Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji
powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
4. W piątek w uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona
Polski pragniemy prosić Opatrzność Bożą, aby kolejne pokolenia Polaków żyły w pokoju,
a także w intencji Ojca Świętego Leona XIV w 1 rocznicę wyboru. Zapraszamy na Mszę
Świętą do Zubrzyc.
5. W sobotę odwiedziny chorych, których proszę zgłosić.
6. W kolejnych dniach majowych pragniemy gromadzić się na nabożeństwach majowych.
W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy
prosić o Jej wstawiennictwo.
7. W przyszłą niedzielę dzieci przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej
Pragniemy otoczyć dzieci i ich rodziny modlitwą.
Nasze ofiary będą przeznaczone na bieżące potrzeby kościoła i parafii, a przed
kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.
8. Z prasy: Gość Niedzielny.
9. Podziękowanie: za ofiary złożone na Seminarium i instytucje diecezjalne,
– do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. dzieci obchodzących rocznicę
Pierwszej Komunii Świętej.
Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.
10. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym
kościele była zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Mój syn mawiał, że zamiast uskarżać się na swój los, powinniśmy
pamiętać o tych, którym wiedzie się znacznie gorzej, przede wszystkim
o męczennikach, którzy dali świadectwo wiarą i uczynkiem, stając się
<żywą Ewangelią>”.
mama o swoim synu św. Carlo
Szczęść Boże!