“Zmiłuj się nad ISIS” – poruszająca modlitwa dziewczyny z Iraku.

Wielu jej krewnych zginęło z rąk bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Niektórzy z nich wciąż walczą o prawo do życia i dachu nad głową. Jej modlitwa zaskoczyła wszystkich.

Christina Shabo urodziła się bez dachu nad głową w obozie dla uchodźców w Iraku w 1991 roku po pierwszej wojnie w Zatoce. Od tego czasu w jej ojczyźnie nieustannie toczy się konflikt. Urodziła się po tym, jak zmarła jej kuzynka (wówczas w wieku 8 lat) i po tym, jak jej rodzice przeszli setki kilometrów do obozów na terenie Turcji: “moje narodziny to był cud” – przyznaje Christian.

Christina była jedną z niewielu osób z Iraku, które przybyły na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Miała okazję mówić o swoich doświadczeniach w trakcie katechez w Tauron Arenie. Mówiła o tym, że nie chce trzymać się nienawiści do tych, którzy prześladują jej rodzinę i rodaków, ale zamiast tego, woli modlić się za bojowników ISIS oraz za ich nawrócenie.

– Poprosiłam Jezusa o łaskę przebaczenia dla mnie. W tej intencji modlę się codziennie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jednak zamiast mówić “Dla Jego Bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, mówię “miej miłosierdzie dla ISIS i całego świata” – mówiła Christina w czasie ŚDM do zaskoczonych uczestników katechezy.

Jak przyznała w późniejszym wywiadzie dla Catholic News Agency, poproszono ją, by opowiedziała o tym, czy przebaczyła. Stwierdziła, że początkowo pomyślała: “wcale nie”.

– Walczyłam o to, ponieważ jeszcze nie dojrzałam do przebaczenia – mówiła w trakcie wywiadu, dodając że cały czas tkwił w niej gniew i chęć zemsty, więc droga do przebaczenia była cały czas utrudniona.

Christina mieszka obecnie w Detroit w USA, gdzie cała jej rodzina otrzymała azyl polityczny i schronienie. Z przerażeniem obserwowała to, co działo się w Mosulu po ataku tzw. Państwa Islamskiego w 2014 roku. W wywiadzie dla CNA opowiedziała, że do jednego z jej kuzynów dotarła torba z bestialsko pociętym ciałem krewnego.

– Kiedy słyszysz takie historie, czy da się powstrzymać gniew? – pytała Christina.

Na pytanie o przebaczenie odpowiedziała jednak wprost, że jest jeden skuteczny sposób, by przebaczyć: “Idę na adorację” – mówiła Shabo – “Zabieram te wszystkie rzeczy do Niego”.

Podczas katechezy przyznała, że pomysł zmiany modlitwy Koronką przyszedł jej do głowy właśnie w trakcie adoracji.

– Gniew rodzi w tobie jedynie frustrację i gniew, nic dobrego z niego nie wynika. Ale jeśli go odwrócisz i zamienisz na miłosierdzie, przebaczenie, to poznasz tego owoce, również dla siebie – mówiła Christina.

Źródło: http://www.deon.pl/

komentarze zostały wyłączone