Zopowy – 26.04.2026 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania,

    rozpoczynający Kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

    Pragniemy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło

    nowych pracowników w winnicy Bożej. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp

    do niewyczerpanych łask Bożych płynących z sakramentów świętych.

2. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Będziemy gromadzić się wokół ołtarza

    na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi pragniemy uczyć się

    całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe

    będziemy celebrowali we wtorki, czwartki i soboty po Mszy Świętej.

    Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości

    od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej

    Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Pragniemy wpatrywać się w Maryję –

    naszą Polski Królową i w duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców także my

    pragniemy powierzać Jej wszystkie trudne sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty

    parafialnej i naszej Ojczyzny. Msza Święta o godz.17.00.

    Pragniemy udekorować nasze domy flagami narodowymi.

4. W przyszłą Niedzielę czworo dzieci z naszej Parafii przyjmie po raz pierwszy Pana

    Jezusa w Komunii Świętej w Zubrzycach o godz.11.00. Pragniemy otoczyć dzieci

    i ich rodziny modlitwą.

    Nasze ofiary będą przeznaczone na seminarium i instytucje diecezjalne.

    Będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Z prasy: Gość Niedzielny.

6. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii,

                              za przygotowanie kościoła.

    – do przygotowania kościoła zapraszamy: rodziny dzieci obchodzących rocznicę

                                                                        Pierwszej Komunii św. [za 2 tyg.].

    Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.

7. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była

    zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

    Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

    Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest na

    naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

Prawość i czystość mojego syna bez wątpienia odzwierciedlały się w jego hobby. 

                                   Komputera używał do szlachetnych celów.

       Twierdził, że dowiedział się od Anioła Stróża, że demon posługuje się

              pornografią i nieczystością, żeby prowadzić ludzi do piekła.

  Zachęcał przyjaciół do wstrzemięźliwości i ostrzegał przed występnymi

                  podszeptami diabłów, które niczego by nie zdziałały,

                           gdybyśmy przeciwstawili im naszą wolę”.

                                                                                               mama o swoim synu św. Carlo

                                                      Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone