1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania,
rozpoczynający Kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
Pragniemy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło
nowych pracowników w winnicy Bożej. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp
do niewyczerpanych łask Bożych płynących z sakramentów świętych.
2. W pierwszy piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Będziemy gromadzić się wokół
ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi pragniemy uczyć się
całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe
będziemy celebrowali w poniedziałki, środę i piątki po Mszy Świętej.
– godz. 17.30: Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie
w duchu wynagrodzenia za grzechy swoje i świata.
Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości
od pokarmów mięsnych.
3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Pragniemy wpatrywać się w Maryję –
naszą Polski Królową i w duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców także my
pragniemy powierzać Jej wszystkie trudne sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty
parafialnej i naszej Ojczyzny. Msza Święta o godz. 9.00.
Pragniemy udekorować nasze domy flagami narodowymi.
4. W przyszłą Niedzielę czworo dzieci z naszej Parafii przyjmie po raz pierwszy Pana
Jezusa w Komunii Świętej. Pragniemy otoczyć dzieci i ich rodziny modlitwą.
Nasze ofiary będą przeznaczone na seminarium i instytucje diecezjalne.
Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie za dwa tygodnie.
5. Z prasy: Gość Niedzielny.
6. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii,
za przygotowanie kościoła, za skoszenie trawy.
– do przygotowania kościoła zapraszamy: rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
– do skoszenia trawy przy kościele zapraszamy: p. Białek i Niemczycki.
Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.
7. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była
zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Prawość i czystość mojego syna bez wątpienia odzwierciedlały się w jego
hobby. Komputera używał do szlachetnych celów.
Twierdził, że dowiedział się od Anioła Stróża, że demon posługuje się
pornografią i nieczystością, żeby prowadzić ludzi do piekła.
Zachęcał przyjaciół do wstrzemięźliwości i ostrzegał przed występnymi
podszeptami diabłów, które niczego by nie zdziałały,
gdybyśmy przeciwstawili im naszą wolę”.
mama o swoim synu św. Carlo
Szczęść Boże!