Zopowy – 17.05.2026 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan tłumaczył,

    że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej

    z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca,

    aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. We środę zapraszamy do Zubrzyc na Mszę Święta i spotkanie młodych z kl. VI i VII,

    którzy po wypełnieniu Deklaracji przygotowują się do sakramentu bierzmowania, razem

    z rodzicami.

3. We czwartek o godz.17.30 Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie zaprasza

    na doroczną Adorację.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane

    Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy

    i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź

    i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną

    nowennę i pragniemy włączyć się w tę modlitwę.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. odpowiadajmy życzliwie na

    zaproszenie Matki Bożej.

6. Z prasy: Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego.

7. Podziękowanie: za ofiary złożone w ramach tacy specjalnej na potrzeby kościoła

                              i parafii, za przygotowanie kościoła.

    – do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Pabian i Guźmiński.

    Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.

8. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym

    kościele była zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

    Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

    Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest

    na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

Carlo z usposobienia otwarty i towarzyski, nie miał najmniejszych

   problemów z integracją. Był wesołym chłopcem i zawsze tryskał

dobrym humorem. Uwielbiał wspólne zabawy, a inne dzieci pałały

                      do niego instynktową i szczerą sympatią”.

                                                                                              mama o swoim synu św. Carlo

                                                  Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone