1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan tłumaczył,
że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej
z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca,
aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
2. We środę zapraszamy na Mszę Święta i spotkanie młodych z kl. VI i VII, którzy
po wypełnieniu Deklaracji przygotowują się do sakramentu bierzmowania, razem
z rodzicami.
3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane
Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy
i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź
i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną
nowennę i pragniemy włączyć się w tę modlitwę.
4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. odpowiadajmy na zaproszenie
Matki Bożej. Dzisiaj na godz.16.00.
Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
5. Z prasy: Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego.
6. Podziękowanie: za ofiary złożone w ramach tacy specjalnej na potrzeby kościoła
i parafii, za skoszenie trawy przy kościele i przy plebanii.
– do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Kierdal.
– do skoszenia trawy przy kościele zapraszamy: p. Głogowski i Świtaj.
Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.
7. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była
zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Carlo z usposobienia otwarty i towarzyski, nie miał najmniejszych
problemów z integracją. Był wesołym chłopcem i zawsze tryskał
dobrym humorem. Uwielbiał wspólne zabawy, a inne dzieci pałały
do niego instynktową i szczerą sympatią”.
mama o swoim synu św. Carlo
Szczęść Boże!