Zubrzyce – 17.05.2026 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan tłumaczył,

    że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej

    z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca,

    aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. We środę zapraszamy na Mszę Święta i spotkanie młodych z kl. VI i VII, którzy

    po wypełnieniu Deklaracji przygotowują się do sakramentu bierzmowania, razem

    z rodzicami.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane

    Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy

    i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź

    i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną

    nowennę i pragniemy włączyć się w tę modlitwę.

4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. odpowiadajmy na zaproszenie

    Matki Bożej. Dzisiaj na godz.16.00.

    Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

5. Z prasy: Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego.

6. Podziękowanie: za ofiary złożone w ramach tacy specjalnej na potrzeby kościoła

                                  i parafii, za skoszenie trawy przy kościele i przy plebanii.

    – do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Kierdal.

    – do skoszenia trawy przy kościele zapraszamy: p. Głogowski i Świtaj.

    Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.

7. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była

    zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

    Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

    Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest

    na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

Carlo z usposobienia otwarty i towarzyski, nie miał najmniejszych

   problemów z integracją. Był wesołym chłopcem i zawsze tryskał

 dobrym humorem. Uwielbiał wspólne zabawy, a inne dzieci pałały

                     do niego instynktową i szczerą sympatią”.

                                                                                      mama o swoim synu św. Carlo

                                                Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone