1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty
umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi
błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy.
Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest
wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
To święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
Matka Boża zaprasza nas na Mszę Świętą do Zubrzyc na godz.18.00.
Tradycyjna modlitwa rolników o błogosławieństwo w pracy odbędzie się:
Pietrowice Wielkie: św. Krzyża – godz.15.00. Ks. Biskup zaprasza.
3. We wtorek przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych
mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
4. W czwartek będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego
Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej
za powołanych do kapłaństwa o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy
przygotowują się do kapłaństwa.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
Kończy się czas wielkanocnej Komunii Świętej. Nasze ofiary będą przeznaczone
na bieżące potrzeby kościoła i parafii.
6. Ostatni już tydzień nabożeństw majowych ku czci Matki Najświętszej. Skorzystajmy
z zaproszenia Matki Bożej.
Dzisiaj Matka Boża zaprasza na modlitewne spotkanie na godz.16.00.
Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską w kościele.
7. Z prasy: Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego.
8. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii,
za przygotowanie kościoła.
– do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Gumienny i Zdobylak [za 2 tyg.].
Przygotowujących kościół prosimy, aby pełnili dyżur w trosce o kwiaty.
Powoli przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała.
9. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym
kościele była zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Carlo każdego wieczoru robił rachunek sumienia. Czasem przyznawał
sobie oceny i skrzętnie zapisywał cele, które zamierzał osiągnąć.
Przeważnie dotyczyły one relacji z Bogiem i z bliźnimi albo modlitwy”.
mama o swoim synu św. Carlo
Szczęść Boże!