Zubrzyce – 24.05.2026 r.

1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty

    umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi

    błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy.

    Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest

    wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

    To święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

    Matka Boża zaprasza nas na Mszę Świętą.

    Tradycyjna modlitwa rolników o błogosławieństwo w pracy odbędzie się:

    Pietrowice Wielkie: św. Krzyża – godz.15.00. Ks. Biskup zaprasza.

3. We wtorek przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych

    mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W ich intencji

    będziemy ofiarować Nabożeństwo majowe.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

    Kończy się czas wielkanocnej Komunii Świętej. Nasze ofiary będą przeznaczone

    na bieżące potrzeby kościoła i parafii.

5. Ostatni już tydzień nabożeństw majowych ku czci Matki Najświętszej. Skorzystajmy

    z zaproszenia Matki Bożej.

6. Z prasy: Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego.

7. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii.

                              za przygotowanie kościoła, za skoszenie trawy przy plebanii.

    – do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Broszko, Szymański, Konrad i Konrad.

    – do skoszenia trawy przy kościele zapraszamy: p. Głogowski i Świtaj.

    Powoli przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała.

8. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była

    zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

    Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

    Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest

    na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

Carlo każdego wieczoru robił rachunek sumienia. Czasem przyznawał

      sobie oceny i skrzętnie zapisywał cele, które zamierzał osiągnąć.

Przeważnie dotyczyły one relacji z Bogiem i z bliźnimi albo modlitwy”.

                                                                                                      mama o swoim synu św. Carlo

                                                       Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone