Zubrzyce – 31.05.2026 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada

    modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie

    sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie

    wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj

    człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się

    o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego.

2. Dzisiaj na ostatnie majowe nabożeństwo zaprasza nas Matka Boża na godz.16.00.

3. We czwartek w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi

    Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić

    Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny

    i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary

    w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Pragniemy

    przygotować cztery ołtarze, udekorować nasz parafialny wieczernik i nasze domy,

    a przede wszystkim otworzyć Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego

    błogosławieństwo. Uroczystą liturgię rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną o godz.11.00.

    Panów z Parafialnej Rady duszpasterskiej i Róży mężczyzn prosimy o poniesienie

    krzyża i baldachimu. Rodziców dziewczynek prosimy o przygotowanie do sypania

    kwiatów i poprowadzenie w czasie procesji. Pragniemy pamiętać o godnym stroju.

4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą w piątek i w niedzielę.

    Ksiądz Biskup udziela dyspensy od piątkowego postu w najbliższy piątek.

5. Pierwszy piątek czerwca.

    – godz.17.30: Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w duchu

                          wynagrodzenia za grzechy swoje, Parafii, Ojczyzny i świata. Będziemy

                          śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    Rano odwiedziny chorych, których proszę zgłosić.

6. W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci naszego dekanatu do Praskiego Dzieciątka

    Jezus w Opawicy. Rozpoczęcie o godz.10.00 Mszą Świętą. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę nasze ofiary będą przeznaczone na Seminarium i instytucje

    diecezjalne. Będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Z prasy: Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego.

9. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii, za prace przy

                              odnowieniu przedsionka kościoła przez p. Krzysztofa Radosza i tych

                              którzy pomagali, za skoszenie trawy przy kościele.

    – do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Broszko, Szymański, Konrad i Konrad.

    – do skoszenia trawy przy kościele zapraszamy: p. Szpunar i Humeniuk.

10. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była

      zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

     Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

     Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest

     na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

          „Jezus postępuje bardzo oryginalnie, ponieważ chowa się

                               w malutkim kawałeczku chleba”.

                                                                                                                 św. Carlo

                                              Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone