1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada
modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie
sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie
wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj
człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się
o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego.
2. We czwartek w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi
Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić
Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny
i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary
w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Pragniemy przy-
gotować cztery ołtarze, udekorować nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede
wszystkim otworzyć Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Uroczystą liturgię rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną o godz. 8.00.
Panów z Parafialnej Rady duszpasterskiej i Róży mężczyzn prosimy o poniesienie
krzyża i baldachimu. Rodziców dziewczynek prosimy o przygotowanie do sypania
kwiatów i poprowadzenie w czasie procesji. Pragniemy pamiętać o godnym stroju.
3. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie w niedzielę.
Ksiądz Biskup udziela dyspensy od piątkowego postu w najbliższy piątek.
4. W pierwszą sobotę czerwca pragniemy oddawać cześć Niepokalanemu Sercu
Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci naszego dekanatu do Praskiego Dzieciątka
Jezus w Opawicy. Rozpoczęcie o godz.10.00 Mszą Świętą. Zapraszamy.
5. W przyszłą niedzielę nasze ofiary będą przeznaczone na Seminarium i instytucje
diecezjalne. Będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
6. Z prasy: Gość Niedzielny.
7. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii.
– do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Gumienny i Zdobylak.
8. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym
kościele była zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Jezus postępuje bardzo oryginalnie, ponieważ chowa się
w malutkim kawałeczku chleba”.
św. Carlo
Szczęść Boże!