1. Dobiegamy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
We czwartek od godz.16.30 Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie zaprasza
nas na adoracyjne spotkanie, w czasie którego pragniemy śpiewać Litanię do Najświętszego
Serca Pana Jezusa. Nie żałujmy czasu na spotkanie z Panem Jezusem, każde takie
spotkanie ubogaca nas w tak potrzebne Boże moce.
2. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego – to już w przyszłym
tygodniu! Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło
dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.
Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro,
za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących
dniach.
3. We środę zapraszamy do Zubrzyc na podsumowujące spotkanie młodych z kl. Vi i VII
przygotowujących się do sakramentu bierzmowania razem z rodzicami.
Proszę o przyniesienie dzienniczków.
4. W przyszłą niedzielę nasze ofiary w ramach tacy specjalnej będą potrzeby kościoła
i parafii. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na remont katedry w Opolu.
5. Z prasy: Gość Niedzielny.
6. Podziękowanie: za ofiary złożone na bieżące potrzeby kościoła i parafii.
– do przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Łoś i Mrowiec.
7. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele
była zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Carlo uwielbiał dobrą kuchnię, został samozwańczym kucharzem.
Często tworzył nowe przepisy. Niektóre były tak wyszukane,
że nastręczały trudności niejednemu wprawnemu kucharzowi,
on jednak wychodził z opresji zwycięsko”.
mama o swoim synu św. Carlo
Szczęść Boże!