1. W trwającym czerwcu dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie
oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest
jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości do Boga i bliźniego.
2. W piątek kończy się rok katechetyczny i szkolny. Przypominam dzieciom, młodzieży
i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone,
powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić,
ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie
tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie
czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił,
ale także duchowego wzrostu.
– godz.17.30: Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji
Bożego przeżycia uroczystości odpustowej i w intencjach naszej Diecezji.
3. W przyszłą niedzielę pragniemy przeżywać uroczystość odpustową i dziękować
za niestrudzonych naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Mszy Świętej o godz.12.00 będzie przewodniczył ks. Wojciech Hejczyk – wikary z Głubczyc.
Niech Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie znajdzie czyste nasze serca
i otwarte na Jego przyjęcie.
Prosimy panów z Rady Parafialnej i Róży mężczyzn o podjęcie krzyża i baldachimu.
4. Z prasy: Gość Niedzielny.
5. Podziękowanie: za ofiary złożone w ramach tacy specjalnej na potrzeby kościoła i parafii,
a przed kościołem na remont katedry w Opolu,
za przygotowanie kościoła, za skoszenie trawy przy plebanii.
– do przygotowania uroczystości odpustowej zapraszamy: rodz z ul. Sportowej, Słonecznej,
Pogodnej, Mostowej i Ogrodowej.
– do skoszenia trawy przy kościele zapraszamy: p. Zapotoczny i Kępa.
7. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była
zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.
Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.
Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest
na naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.
„Carlo nigdy się nie skarżył, choć jestem pewna, że czasem miał
na to ochotę. Cnotę posłuszeństwa posiadał w stopniu heroicznym,
co w dzisiejszych czasach jest niesłychanie rzadkie”.
mama o swoim synu św. Carlo
Szczęść Boże!