Zubrzyce – 05.04.2026 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kończy Święte Triduum Paschalne. W ramach

    oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny.

    Zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa

    we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W najbliższy piątek, przypadający

    w oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

    Tradycyjnie złożymy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. We wtorek jesteśmy zaproszeni na XIX Marsz Papieski, który rozpocznie się przy pomniku

    św. Jana Pawła II w Głubczycach o godz. 8.50.

3. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. Z ustanowienia Kościoła jest to Niedziela

    Miłosierdzia Bożego.

    Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki

    do miłosierdzia Bożego. Nasze ofiary będą przeznaczone na Caritas naszej Diecezji.

4. Z prasy: Gość Niedzielny.

5. Podziękowanie: Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych

                              dni miała piękną i godną oprawę: przygotowanie kościoła, ogniska,

                              procesji, ministrantom, Panu Jurkowi, serdecznie dziękujemy.

    – do poświątecznego przygotowania kościoła zapraszamy: rodz. Szpunar, Świtaj, Nogaj,

      Głogowski, Głogowski, Niemczycki, Białek, Nogaj.

6. Można zamawiać intencje mszalne. Starajmy się, aby w naszym kościele była

    zanoszona modlitwa za naszych bliskich żyjących i zmarłych.

    Zamówić i ofiarować Mszę św. jest najlepszym darem dla tych, których się kocha.

    Intencje mszalne można zamawiać: w zakrystii, przez pocztę mailową [adres jest na

    naszej stronie parafialnej] oraz przez telefon.

   „Eucharystia jest autostradą do nieba. Im częściej będziemy przyjmować

Komunię Świętą, tym bardziej będziemy podobni do Jezusa i już na tej ziemi

                                          będziemy mieli przedsmak raju”.

                                                                                                                                               św. Carlo

                                                            Szczęść Boże!

komentarze zostały wyłączone